Prasówka dla branży IT #1

Posted under Prasówka On By Łukasz

Bądź na bieżąco z newsami z branży IT!

John McAfee, twórca McAfee® Antywirus znaleziony martwy w celi więziennej

Mający 75 lat John McAfee, twórca jednego z pierwszych komercyjnych programów antywirusowych, został znaleziony martwy w celi więziennej w Barcelonie. John McAfee w październiku 2020 roku został zatrzymany przez władze na lotnisku w Barcelonie i osadzony za unikanie ponad 4 milionów dolarów (2,87 miliona funtów) podatków. Ciało Johna McAfee znaleziono w jego celi więziennej, a władze hiszpańskiego więzienia uważają, że odebrał sobie życie.

Problem z brakiem specjalistów od cyberbezpieczeństwa

CyberDefence24 donosi o olbrzymich brakach kadrowych w sektorze cyberbezpieczeństwa. Olbrzymie zainteresowanie specjalistami doprowadziło do sytuacji, że na jednego kandydata przypada w naszym kraju aż siedem wolnych wakatów.

Więcej na ten temat tutaj.

Myślisz o karierze w IT? Wpadnij na dni otwarte organizowane przez Coders Lab!

Kolejne wydarzenie organizowane przez Coders Lab! Już Podczas dni otwartych spotkasz specjalistów back-end, front-end testerów oprogramowania. To świetna okazja, by poznać szczegóły pracy w branży IT! Wstęp jest bezpłatny, ale uczestników obowiązuje wcześniejsza rejestracja na stronie Coders Lab. 

Zapisy tutaj.

Sytuacja osób na juniorskich stanowiskach w branży IT

Wydawałoby się, że branża IT wyszła z pandemicznej sytuacji obronną ręką. Okazuje się jednak, że większe zawirowania dotknęły również reprezentantów tej branży. No Fluff Jobs przygotowało raport „Junior Candidate Experience 2021”, z którego możesz dowiedzieć się, jak wygląda rekrutacja oczami osób chcących rozpocząć karierę w branży IT.

Pełny raport znajdziesz tutaj.